Kémia előkészítő (nem csak) középiskolásoknak

A jelentkezés lezárult! Amennyiben kérdése merülne fel, kérem, forduljon munkatársainkhoz!

Kémiából szeretnél érettségit tenni?

Korábban érettségiztél és tervezed, hogy egyetemre mész? Az általad választott szak megalapozott kémiatudást igényel?

Kurzusainkkal hatékonyan készülhetsz az érettségire, valamint velünk felfrissítheted a már meglévő tudásodat is!

A Debreceni Egyetem Kémia Koordinációs Intézete a 2024/25-ös tanévben, középiskolás diákoknak és egyetemre készülő érdeklődőknek, három csoportban, a közép- és az emelt szintű kémia érettségi témaköreire épülő, ingyenes, egyetemi előkészítő kurzusokat szervez (Debreceni Egyetem felnőttképzési nyilvántartásba vételi száma: B/2020/001456).

A kurzusoknak az Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara; Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara és Gyógyszerésztudományi Kara ad otthont. Folytatva az előző évben elindított programot, a Debreceni Egyetemen egységesen, intézetünk szervezésében lesz alkalom egyetemi előkészítőn részt venni kémiából.

Az előkészítőkön a középiskolai tananyagot interaktívan, könnyen érthető formában dolgozzák fel a diákok olyan egyetemi oktatókkal, akik már gyakorlattal rendelkeznek a középiskolások felkészítésében, a korábbi években is vezettek felkészítőt kémiából. A csoportbeosztás tesztírás alapján történik.
Az oktatás az alapozó és haladó csoportok tekintetében is 18 alkalmas (szeptemberben kezdődnek, március végéig tartanak), mely a következőképpen alakul.
17 pénteki napon, délután 16:00-18:00 óra között, alkalmanként kétórás felkészítőn vehetnek részt a diákok. A Debrecentől távol élők számára is támogatást kívánunk biztosítani a készüléshez, nekik továbbra is módjukban áll majd online közvetítés útján követni az oktatást.
Tekintettel arra, hogy az órákon elméleti oktatás mellett számolási feladatok megoldására is sor kerül, javasoljuk a személyes részvételt. Az alsóbb éves diákok figyelmébe ajánljuk a „Kémia motivációs tréning” megnevezésű előkészítőt.

Azoknak a diákoknak, akik rendszeresen követik az elméleti órákat, alkalmuk nyílik arra, hogy személyesen, egy szombat délelőttön, tömbösített, ötórás laborgyakorlaton vegyenek részt.

Az elméleti képzés teljesítéséért felvételi többletpont jár egyetemünk Gyógyszerésztudományi Karán, Természettudományi és Technológiai Karán, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.

Annak érdekében, hogy az előkészítőről tanúsítványt tudjunk kiadni a képzés végén, és az ezzel járó későbbi kedvezményeket érvényesíteni tudják a résztvevők, felnőttképzési szerződést kell kötnünk mindenkivel. Ez kötelezettséget nem keletkeztet, csupán az adminisztrációhoz szükséges.

A szerződést alá kell írnia a diáknak, és kiskorúak esetén legalább az egyik szülőnek.

Szerződés nélkül nem lehet részt venni az előkészítő kurzuson!

Az órákon jelenléti ívet vezetünk. A tanúsítvány kiadásának és a laborgyakorlaton való részvételnek feltétele a 17 elméleti órából legalább 14 alkalmon történő részvétel.

Az oktatáson túl, az előkészítő lehetőséget nyújt arra, hogy megismerhesd az országban legszélesebb képzési palettát nyújtó Debreceni Egyetemet, valamint bepillantást enged az egyetemi miliőbe.

Elsősorban azoknak a diákoknak a jelentkezését várjuk, akik terveik szerint a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán, Gyógyszerésztudományi Karán, vagy Általános Orvostudományi Karán kívánják folytatni a tanulmányaikat.

Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 12. 12:00

Jelentkezni a Kémia Koordinációs Intézet weboldalának főoldalán, az alábbi linken, regisztrációs űrlap kitöltése és visszaküldése útján lehetséges.

Regisztrációs űrlap:

Kapcsolattartó: Juhász Nikolett ügyintéző